Zahrada vůně

Zahrada vůně

Autor projektu: SAIKA
Lokalita: Velké Bílovice
Rozpočet: 600 tis. Kč
Rozloha: 900m²
Rok realizace: 2018
Projekce/Realizace

Zahrada, ve které se jednou zastaví čas a vůně kvetoucích bylin navodí rodinnou pohodu na poctivé akátové terase u jezírka, a osvěží v horkých letních měsících. Podlouhlá parcela nabídla zajímavé možnosti členění zahrady do soukromého prostoru dvora a samostatné zahrady, která začíná u vody a končí v záhonech jahod a maliníku.

Zahrada po dokončení, červen 2020

Zahrada po dokončení, červen 2020
Proces realizace této zahrady nebyl zcela standardní. Investoři chtěli část zahrady realizovat podle našeho návrhu svépomocí. Proto jsme jim vyšli vstříc a provedli jsme pouze realizaci akátových teras, vodního biotopu a terénní úpravy v zahradě. Drobné stavební prvky, výsadbu okrasných rostlin, výsev trávníku a výsev kvetoucího trávníku investoři zajistili sami se zapojením dětí v rámci jarní coronavirové izolace.
Akátová terasa ve dvoře.

Biobazén

Biobazén
Součástí zahrady je koupací jezírko/biobazén. Vodní prvek slouží jako bazén, ale voda je čištěna pouze filtrací a biologickými procesy, tedy bez použití chemie. Tato technologie dovoluje koupání v živé vodě, která je zároveň křišťálově čistá.

Osvětlení vodního prvku

Osvětlení vodního prvku
Součástí předání vodního jsme majitelům prezentovali možnosti osvětlení pomocí venkovního LED pásku, nebo vodních lamp. Pokud je zdroj světla pod vodou, rozzáří se celý objem vody. Pokud osvětlujeme okolí, vodní hladina působí jako temné zracalo.

Koncept zahrady

Koncept zahrady
V naší dílně zahradní architektury nabízíme komplexní služby, od konzultace přes projektování až po realizaci zahrad. S touto rodinou jsme prošli dlouhou cestu. A je skvělé, když jsme součástí vzniku zahrady od samého začátku. V procesu plánování klademe důraz na konzultování, diskusi a otevřené projednávání plánovaných procesů. A to je těžiště při tvorbě návrhu.
Před zahájením projektování, nafotíme pozemek dronem. Perspektivní pohled na zahradu před započetím prací, je zajímavý i pro pozdější porovnání změn.

Vizualizace návrhu

Vizualizace návrhu
Pohled do vnitřního dvora
Pohled do vnitřního dvora s osvětlením
Pohled na bazén v zahradě
Pohled na produkční část zahrady