Zahrada slunce

Zahrada slunce

Autor projektu: FLERA
Lokalita: Brod nad Dyjí
Rozpočet: 1000000 Kč
Rozloha: 200m²
Rok realizace: 2020
Realizace

Když nás osloví osvícený investor s projektem zahrady od renomovaného zahradního architekta Ferdinanda Lefflera pro realizaci své zahrady, nemůže to skončit jinak než řešením každého malinkého detailu. Když plot je hotovým umeleckým dílem, ohniště se stane další místností  útulného domečku a jahody nezapometulným heslem pro vstup. To je zahradní obývák spíš než zahrada. Na pohovku už nezbylo místa.

V rámci konceptu jsme řešili i úpravu předprostoru domu, který je součástí areálu Slunečné domy u Mušova.

Zahrada po dokončení

Zahrada po dokončení
Pohled na centrální část s ohništěm a trampolínou, pohled z terasy.
Ohniště je doplněno lavičkami, vyrobenými na zakázku z cortenového plechu s akátovými sedáky. V pozadí je kombinovaný prvek pískoviště a vyvýšený záhon. Až budou děti větší, písek bude nahrazen za substrát a pískoviště přetransformováno na záhon.
Přestože zahrada je celkem malá, projektantům se podařilo vměstnat do 200 m2 veškeré požadavky klientů. Zahrada je využívána jako letní byt pro rodinu s malými dětmi, proto byl velký trávník, pískoviště a trampolína jedním s hlavních požadavků.
Dominantním prvkem je oplocení, jeho realizaci předcházely dlouhé diskuse. Nakonec si investor vybral variantu oboustranně pohledové varianty, aby i sousedi měli pěkný pohled.

Průběh realizace

Průběh realizace